Савиндан у гимназији „20. октобар“

Као што и приличи школској слави, па и традицији ове институције, без помпе, али са садржајем за којег гости и гледаоци неће пожалити ни минут посвећеног му времена.

Водитељи, у својим белим кошуљама, као маркерима пута, ненаметљиво и сигурно провели су публику кроз програм.

Топла поздравна беседа директорке Тамаре Антић, након које је следио замишљени час у режији вероучитељице Оливере Дувњак. Главни актери били су матуранти који су пребирали  о ономе што ће понети из школе и ономе што ће преузети од културе. Мало сетно, будући да одлазе, више радосно, будући да на њима свет остаје, а верујемо да има на коме остати.

Црквени хор Снежане Жујић, истинско благо овог града. Никад их не фали за прву поставу кад год треба обележити нешто ваљано, а овај пут у томе су им помогли и ученици Гимназије, чланови музичке секције.

На крају драмски комад глумачке секције, по тексту Лазара Магазина „Чичославље“, са свежином коју доносе тинејџерске године и са зрелошћу и критиком таквом да су се и присутне седе главе замислиле.

Милош Кнежевић