Гимназија воли оперу

Можда су ово дело понеки читали давно, неки скоро као део обавезне лектире, док су други само чули за главне јунаке и њихову судбину, али сигурно је да се за Александра Пушкина и Евгенија Оњегина свакако зна. То је дело које интригира и инспирише готово два века.

Аутори новосадске представе су спретно искористили све сценске потенцијале дела приказујући га у реалистичном изразу, а визуелно – у стилу одговарајуће епохе, тј. првих деценија XIX века. Гостујући ауторски тим је интернационални, из Италије и Албаније, те можемо рећи да су њихове идеје унеле један свежи дух на новосадску сцену.

У потрази за новим читањем дела славног Пушкина, кренули смо ка Новом Саду где смо гледали лирску оперу у три чина. Професорка музичке културе Снежана Жујић повела је 53 ученика наше школе на сусрет где су се укрстили књижевност, музика, глума и балет.