XIV Светосавски турнир у шаху

Гимназија „20. октобар“ у сарадњи са шаховским клубом „Гимназијалац“ је одржала традиоционални 14. Светосавски турнир у шаху у суботу 28.1.2023. год. за ученике основних и средњих школа.  Учествовало је 27 ученика у две категорије.

У категорији средњошколаца учествовало је укупно 13 ученика из различитих школа: гимназија „20 октобар“, ССШ „Др. Радивој Увалић“, техничка школа „9. мај“ из Бачке Паланке и медицинска школа „7. април“ из Новог Сада. Прво место је освојио Јовановић Илија, друго место Савић Урош а треће место Радош Радош.

У категорији основаца учествовало је укупно 14 ученика из ОШ „Свети Сава“, ОШ „Вук Караџић“ из Бачке Паланке, ОШ „Браћа Новаков“ из Силбаша и „Јован Јовановић  Змај“ из Новог Сада. Прво место је освојио Пејак Стефан, друго место Брајић Борис  а треће место Брајић Андреј.