Успех Катарине Зорић на републичком такмичењу из социологије

Катарина Зорић, ученица IV3 одељења наше гимназије, освојила је треће место на Републичком такмичењу ученика средњих школа из социологије. Овим успехом Катарина је обезбедила упис на факултет без пријемног испита, као и ослобађање дела испита на факултетима где је социологија део пријемног.

Тема овогодишњег такмичења била је Омладински групни идентитет, а награђени рад носи наслов „Инстаграм – прави или лажни идентитет младих“.

Катарина је учествовала и на такмичењу из филозофије, за ученике средњих школа, у организацији факултета из Приштине са привременим седиштем у Косовској Митровици, са темом “ У којој мери је школски систем неприлагођен потребама ученика“. Овим радом је обезбедила бесплатно школовање на поменутом факултету.

Честитамо Катарини и њеном ментору, професору Милошу Кнежевићу на изузетном успеху. Катарини желимо срећу при упису на Филозофски факултет, смер „Комуникологија и односи са јавношћу“, и много успеха у даљем раду!