Савиндан 2019.

Обележавање Савиндана започели смо у суботу 26.1.2019. са, сад већ јубиларним Светосавским турниром у шаху – који се већ 10 година организује овим поводом. Овај турнир организовали су Шах клуб „Гимназијалац“ и професор Ненад Јатић. Исти дан су наши ученици предвођени професорицом Снежаном Жујић свечано отворили Светосавску академију у градском биоскопу, певајући химну првом српском Архиепископу.

У недељу смо, како и приличи, прославили нашу славу – Светог Саву. Освећењем славског колача и кољива а потом и свечаном академијом обележили смо школску славу. Отац Милан Узуров, призвао је Божији благослов на све и честитао празник, те пожелео много стрпљења и љубави у раду и наставницима и ученицима. Потом је директорка школе Тамара Антић пригодном беседом подсетила на величину Светог Саве и његов непролазни узор.

Свечена академија под називом „Где цвета лимун жут“ била је посвећена јубиларној години победе у Великом рату. На путу ка слободи, Србија је жртвовала најдрагоценије – своју младост – ђаке и студенте. Испричана је велика и потресна прича о 1300 каплара који су своје животе уградили у одбрану отаџбине. Програм су припремили вероучитељ Владимир Баљ и ученици Мина Јањић (1-1), Дуња Ковачевић (1-4), Дуња Бошковић (1-4), Алекса Ивановић (2-2), Андреј Попадић (2-2), Давид Новаков (3-2) и Тијана Веселиновић (3-1) која је рецитовала Бојићеву „Плаву горбницу“.

Лепоти целог програма допринели су и чланови хора Свети Јован Крститељ и чланови музичке секције Гимназије којима је руководила проф. Снежна Жујић.

Чланови музичке секције: Драгана Тувић 1-3, Михајло Драгутиновић 1-3, Никола Новак 1-3, Душица Мићић 1-4, Николина Тодоровић 1-4, Давид Бајић 1-4, Теа Живковић 2-1, Милица Лакић 2-1, Јована Абаџић 2-2, Дуња Ристић 2-4, Милана Алиђукић 3-1, Тамара Лакић 3-1, Алекса Коњевић 4-2, Николина Новаковић 4-3, Јелена Маћешић 4-4, Даница Карановић 4-4