Информације за будуће гимназијалце

Драги наши будући прваци,
желимо да вам пружимо неколико информација које треба да знате приликом уписивања у Гимназију.

Уколико долазите у школу на упис од документације вам је потребно следеће:

• Уверење о завршеној основној школи (добијате у основној школи коју сте завршили)
  • Уверење о положеном завршном испиту (добијате у основној школи коју сте завршили)
  • Попуњена пријава – пријаву имате у конкурсу који сте куповали у основној школи. Уколико немате, пријаву ћете добити у Гимназији.

ИЗВОД ИЗ МАТИЧНЕ КЊИГЕ РОЂЕНИХ И ЛЕКАРСКО УВЕРЕЊЕ ВАМ НЕ ТРЕБА

Приликом уписа, било да се уписујете  електронским путем или у школи, морате изабрати следеће:

1. Други страни језик, (први је енглески)! Обзиром на то да је у питању пета година учења, настављате са језиком који сте изучавали у основној школи. Гимназија као други страни језик нуди руски и немачки језик
  2. Два изборна програма од четири понуђена. Понуђени програми су:
  • језик, медији и култура;
  • уметност и дизајн;
  • здравље и спорт
  • примењене науке

ОВДЕ се можете информисати о садржају понуђених програма