Гимназијалци у Сомбору

Професорка Снежана Жујић и 50 ученика Гимназије кренули су пут Сомбора у суботу 2. децембра. Унапред је договорен сусрет са кустосом Галерије „Милан Коњовић“, који је ученицима показао колекцију слика чувеног експресионисте. Опус овог сликара броји преко 6000 радова, а ова галерија броји 1084 одабрана рада уметника и пружа пресек кроз читав стваралачки век славног сликара. Галерија „Милан Коњовић” је, са више од пола милиона досадашњих посетилаца, изузетно значајна у култури не само града Сомбора, већ и шире, те као таква представља неизоставно место за посету.

Посета Сомбору обележена је и представом „Сумњиво лице“ у „Народном позоришту“, а у режији Јагоша Марковића. Ова представа говори о нама и нашем менталитету, те је тематски актуелна и данас. Глумачка постава је неколико пута награђивана на фестивалима, а Даринка Николић, позоришна критичарка, наводи да се Нушићев текст без проблема уклопио у представу, али да је са друге стране присутно и потпуно преиначавање Нушића.