Дан школе

Дана 20. октобра прославили смо 76 година постојања наше школе. Пандемија вируса Ковид 19 одредила је да нам овогодишња свечаност прође скромно, али ипак свечано.

После наставе одржан је краћи програм који је, због поштовања мера заштите, пратила невелика публика. Осим ученика и наставника, било је ту и родитеља и бивших ученика.

На самом почетку, пријатну и свечану атмосферу донели су нам хор и оркестар. Извели су композицију Златана Вауде „Ој, јесенске дуге ноћи…“ коју је за гимназијски оркестар прилагодила Снежана Жујић, наставница музичке културе. Певали су и свирали: Емилија Кривокућа, Јована Бугарчић, Нађа Ковачевић, Наташа Петрић, Миња Стојиљковић, Јана Тица, Тијана Малешевић, Лана Поповић, Ана Пуђа, Теодора Белић, Јована Драгумило, Ивана Трнинић, Драгана Тувић (тамбурица), Марко Родић (клавир), Дамјан Брестовачки (тамбурица), Милош Хргић (виолина) и Никола Новак.

Након тога, директорка школе честитала је присутнима Дан школе и пренела честитке бивших ученика. Направила је резиме рада школе у условима у којима смо се нашли током последње две године. Као и ранијих година, похваљени су и награђени најуспешнији ученици: Луна Богуновић, Јована Бугарчић, Павле Ђаковић, Зорана Јовичић, Емилија Кривокућа, Софија Павин, Наташа Петрић, Калина Познанов, Бојана Антић, Илина Давидовић, Александра Илијашевић, Теодора Кнежевић, Теодора Козомора, Дејан Мишков, Јована Ненадић, Уpoш Савић, Ања Мандић, Лана Поповић, Николина Азашевац, Настасија Шушиловић, Дамјан Брестовачки, Никола Кнежевић, Ана Пуђа, Тајна Радош, Мила Војиновић, Ивана Марковић, Ана Филиповић, Сергеј Вулин, Маријана Дробац, Александра Костић, Милица Мишан, Бојан Олић, Милош Хргић, Матеја Јанковић, Вук Шијаков, Марија Познић, Лара Војновић, Ања Мандић, Лана Поповић, Милица Зец, Виктор Кочетов, Ивана Петровић, Дмитар Штрбац, Бојана Марцикић и Данијела Лучић.

За организацију и подршку онлајн наставе директорка је похвалила и доделила поклоне Радету Стојаковићу, наставнику рачунарства и информатике и Биљани Радовић, психолошкињи.

Затим је следио још један уметнички део програма. Шансу да се глумачки искажу пре него што изађу из наших клупа добили су матуранти. Приказали су нам представу „Све је у реду“, рађену на основу истоимене књиге Јасминке Петровић. Овај кратки драмски приказ прати 6 прича о тешкоћама са којима се носе људи на прагу одраслости и о начинима на који са њима излазе на крај. На сцени су били: Лазар Векић, Лука Векић, Михајло Драгутиновић, Новак Арсић, Урош Бошњак, Никола Дангубић, Ивана Ђурица, Андреа Кисин, Мина Јањић, Ивана Петровић, Катарина Зорић, Настасија Драговић, Сергеј Вулин, Радомир Никић, Дуња Ковачевић и Ања Ступар. Техничку подршку пружили су Никола Новак и Андреа Бенић, наставница биологије. Представу су припремили наставници српског језика и књижевности: Мирјана Вјештица, Радмила Кузманчев, Зорана Буха и Владимир Баљ. Ослушкујући звуке из публике чули смо: „Свиђа ми се што је модерно… што нема костима… што се односи на нас…“

Хвала свим учесницима што су улепшали ово вече.