Боравак на Андревљу

Другу годину за редом наши гимназијалци се враћају пуни лепих утисака са Андревља. Четвртој недељи обуке талентованих ђака присуствовали су Никола Стајчић, Владан Васиљевић, Марија Јелић, Лана Говедарица (други разред), Милица Вујичић, Урош Савић, Вељко Мићевић (трећи разред), Лара Војновић, Мила Војиновић и Милица Вулић (ученице четвртог разреда).

Ученици и ментори имали су задатак да кроз радионице истраже ефекат стаклене баште и продубе знања о заштити животне средине. Боравак је обележила и посета Новом Саду где смо присуствовали промоцији департмана за хемију и биологију. Уз стручног водича обишли смо и Сремске Карловце. На Андревљу нас је посетила професорка департмана за хемију Јелена Бељин, која је одржала презентацију о заштити животне средине. Вања Петковић, оснивач акције „Чепом до осмеха”, донела је рециклирани материјал од којег смо правили играчке,  и наша школа је освојила друго и треће место. Израдили смо и мозаик од чепова „Еколошко образовање – здраво одрастање“. Учили смо како пружити прву помоћ, али и технике дисања. Поред радионица, боравак су улепшали и културо-уметнички садржаји. Посетили су нас глумац Миодраг Петровић, оперска певачица Сенка Недељковић и бенд „Бубико“. Слободно време, уз много смеха, проводили смо у игри билијара, одбојке, фудбала као и шетњи шумом.

Стекли смо нове пријатеље, вештине, те проширили своје видике.

Мила Војиновић

Милица Вулић