Прослава Светог Саве

У петак, 27. јануара 2023. године, прославили смо Светог Саву – школску славу и патрона свих школа у Србији.

Прослава је, као што приличи, почела Светосавском химном, а настављена је славским обредом. Уследио је поздрав свештеника Радована Маљковића, обраћање директорке школе Тамаре Антић, а онда је школски девојачки хор отпевао једну песму у част првог српског архиепископа и просветитеља. Хор је певао и на славском обреду, а дириговала је Снежана Жујић, наставник музичке културе.

Потом је уследио пригодан драмски програм који је припремила Мирјана Кљакић, наставник српског језика и књижевности. У представи чија је тематика одлазак Растка Немањића на Свету Гору, учествовали су ученици I, II и III разреда.