Посета Сајму књига

У четвртак, 26. октобра 2023. године, наставници и ученици наше школе посетили су Београдски сајам књига. На путовање је кренуло готово 250 ученика и наставника. На 66. Међународном београдском сајму књига ученици су могли да уживају у свету књига, новим издањима, сусрету са ауторима као и антикварним књигама. Након посете Сајму, у центру Београда је начињен предах, за време кога су путници могли да се окрепе, али и да разгледају знаменитости центра престонице.

Увече је уприличена посета “Југословенском драмском позоришту”, где су ученици и наставници гледали комедију “Много буке ни око чега” по истоименој драми Вилијема Шекспира. Адаптацију текста урадила је Ива Милошевић и приказала “копчу” са данашњим временом када је реч о околишању у љубави, исхитреном одбацивању другог и препуштању безбедном плутању кроз опрезне и оскудне емотивне размене. Рекло би се да је комедија оправдала своју улогу, а то је да нас поучи и забави.