Не онако како смо желели

Не онако како смо желели (из оправданих разлога због пандемије), али  с љубављу и скромно  обележили смо Школску славу, Светог Саву.

Чину освећења колача и жита, уз пратњу прелепих гласова певача црквеног хора,  присуствовала је  неколицина професора.

Ове године, поводом обележавања Савиндана,  Гимназија је расписала ликовни и литерарни конкурс за своје ученике под називом „Савини трагови“

Будући да се ове године навршава сто двадесет и пет година од рођења Саве Шумановића, овогодишњи конкурс био је  посвећен овом значајном сликару српске уметности 20. столећа.

Траг као  знак постојања, трајања; будућа поколења, потомство. Узевши у обзир поменута значења, у својим конкурсним радовима ученици су требали да укажу  на Савине трагове − постојаност Савиних дела и идеја, Саву Шумановића као духовног потомка Светог Саве, универзалност њихових дела…

Традиционални Светосавски турнир у шаху, као неизоставни део обележавања овог дана одржаће се 5.2.2021. овај пут само за гимназијалце.