Активности ученика на почетку школске године

Почетак школске године обележили смо различитим активностима намењеним ученицима од првог до четвртог разреда како бисмо начинили везу између наставног процеса и свакодневног живота.

Наиме, ученици првог разреда су у уторак, 3. 9. имали прилику да кроз шетњу градом направе корелацију са наставом историје, географије и српског језика. Ученици су обишли најважније институције и знаменитости у граду, а кроз шетњу дошло је и до генерацијског упознавања. Након шетње очекивала их је психолошка радионица како би упознали своје вршњаке унутар одељења.

Ученици другог разреда присуствовали су предавању ученика трећег разреда на тему „Идентитет, интегритет и зрелост“ где су имали прилику да кажу како виде себе, као и да ураде тест емоционалне интелигенције, те да се припреме за нови предмет који добијају ове године, а то је психологија. Након тога могли су да играју судоку, шах и информатичке игре које су представљале својеврсно понављање градива.

Трећаци су присуствовали радионици професионалне орјентације коју су водиле наше бивше ученице, психолог Ивана Милинковић, доктор психологије  Јелена Сокић, као и наш психолог Биљана Радовић. У другом блоку дочекале су их спортске активности.

Матуранти наше школе започели су дан гледањем филма након којег је уследила и његова анализа. Затим су у плавој сали присуствовали трибини на тему професионалне орјентације,  где им је  Милка Штрбац, психолог на Тржишту рада у Бачкој Паланци дала смернице о томе чиме треба да се воде приликом одабира факултета, на шта треба да обрате пажњу, и позвала их да дођу на Тржиште рада, на тестирање које би им помогло у доношењу те важне одлуке. Инспиративне су биле и  наше бивше ученице: Јована Бугарчић, Мила Војиновић, Милица Вулић, Теодора Кнежевић и Тајна Радош које су своја искуства о упису на жељени факултет, начину припреме за факултет и функционисању факултета уопште поделиле са матурантима гимназије.