Урош Савић – ђак генерације

На завршној свечаности која се одиграла у холу гимназије 13. 6. 2024. проглашен је и ђак генерације Урош Савић, ученик IV2.

Урош је написао своје утиске о школовању, а ми их преносимо:

“Гимназија је место, које је, само по себи, захтевно по питању обавеза. За неупућене делује тешко, али сада, по завршетку, видимо да је систем тако разрађен да ће добро проћи свако ко редовно извршава своје задатке. Они млађи, који су тек кренули, могли би се укључити у ваннаставне активности према својим интересовањима, а сваки професор ће то препознати и усмерити ученика како би још више обогатио знање на одређеном предмету. Сарадња између предавача и нас, који учимо, изузетна је. Из сваког појединца се извлачи максимум. Предлажем основцима да упишу Гимназију јер ће бити добро учени и максимално упућени ка будућим занимањима и даљем животу. Својим другарима желим пуно среће у даљем школовању и животу свестан њихове вредности и квалитета.”