Реч је слобод(н)а

У уторак, 22. октобра, наставници и ученици наше школе посетили су Међународни београдски сајам књига чији је овогодишњи слоган „Реч је слобод(н)а“. На овогодишњем сајму приказано је више од 400 излагача, а земља почасни гост је Република Куба.

На 67. Сајам по реду упутило се 260 ученика и наставника који су уживали у свету књига и гледали шта је ново у свету књижевности. Имали су прилику да купе одабране наслове, као и да разговарају са појединим ауторима.

Након посете Сајму, обиласка центра града и слободног времена, уследила је посета Југословенском драмском позоришту и гледању комада Алексадра Поповића „Развојни пут Боре Шнајдера“, који чини и лектирско штиво. По избору критике, у конкуренцији од 710 драма на српском језику, „Развојни пут Боре Шнајдера“ проглашен је најбољом драмом у периоду од 1944. до 1993. године. Комад је први пут изведен 1967. године, а Поповић је исте године награђен Стеријином наградом за најбољу савремену драму.